אודות 

העמותה לתמיכה נפשית לחברות חללי צה"ל נוסדה בשנת 1998 כדי ללוות חברות של חללי צה"ל ולהעניק להן תמיכה נפשית להתמודדות עם אובדן בן הזוג, במטרה לחזור לחיים מלאים בצד האבל ולא בצלו.

כ-40% מכלל חללי צה"ל היו בזוגיות עם בנות זוג איתן תכננו את עתידם. בנות הזוג השכולות אינן מטפלות באופן ישיר על ידי צה"ל שכן אינן נחשבות בנות משפחה. העמותה פוגשת את בת הזוג בנקודה הקריטית ביותר בו איבדה את בן הזוג ויחד אתו את חלומותיה ותכניותיה לעתיד, וצריכה לארגן את חייה מחדש. מרגע זה והלאה העמותה מסייעת לחברה בתמיכה נפשית בדומה לתמיכה הנפשית הניתנת לאלמנות צה״ל. 

 

עד היום טיפלה העמותה בכ-450 בנות ובני זוג  אשר איבדו את בני זוגם במהלך שירותם הצבאי (סדיר, קבע, מילואים) וללא קשר לנסיבות מותו: מלחמה, תאונות דרכים, התאבדות או מחלה קשה. העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם מערך הנפגעים של צה"ל ובמימון משרד הביטחון.

צוות העמותה

העמותה הוקמה ומנוהלת בהתנדבות על ידי פיליס חיימוביץ ובתה, עו"ד תמר חיימוביץ-ריכטר, לאחר שבן זוגה של מיכל, בתה של פיליס, סגן אבי בוק הי״ד, נהרג בהפצצת מרגמות על מוצב דלעת בלבנון בשנת 1997. בשנת 2002 לאחר מבצע חומת מגן הצטרפה לניהול העמותה רינה כהן אשר שכלה את בן זוגה, ציקי ברוידא הי״ד, במלחמת יום כיפור.

החל מ-2016 הצטרפו לצוות העמותה חברות שכולות ותיקות המתנדבות במערך הפעלת העמותה.

רינה כהן
מנכ"ל  
תמר חיימוביץ-ריכטר
יו"ר
פיליס חיימוביץ
מייסדת 
עמותה רשומה  Registered Non-Profit 580320703      |     נייד. Cell: +972-50-829-8292

© 2020 כל הזכויות שמורות לעמותה לתמיכה נפשית לחברות חללי צה"ל   |    Proudly created with Wix.com